Käsiraamatud

Kalender

Doktoritöö kaitsmine: Triin Rilanto 

Fr. R. Kreutzwaldi 62 ruum A-201

Käsiraamat energiavõsa kasvatamisest

Eesti Maaülikooli teadlaste eestvõttel ja ELi 6. raamprogrammi toel on valmis saanud õppematerjalide komplekt energiavõsa kasvajatele, töötlejatele ja keskkonnaametnikele.

Enam kui sajaleheküljelise eestikeelse käsiraamatu saab iga huviline endale elektroonilisel kujul alla laadida internetist projekti kodulehelt aadressil http://www.biopros.info/137.0.html

Seitsmes keeles subtiitritega varustatud õppefilmi DVD-d ja infovoldikuid saab küsida Eestimaa Talupidajate Keskliidust (aili[at]taluliit.ee) või Eesti Maaülikoolist (katrin.heinsoo[at]emu.ee).

Õppematerjalide komplekt anti välja energiavõsa kasvatamisvõimalusi käsitleva ELi 6. raamprogrammi projekti BIOPROS raames. Kolm ja pool aastat kestnud koostöös osales 25 organisatsiooni 12 Euroopa riigist. Eestit esindasid Eesti Maaülikool, Eestimaa Talupidajate Keskliit ja põllumajandusettevõte Ättevälja OÜ.

Projekti BIOPROS raames tehti ka hulk rakendusuuringuid. Pajudest energiavõsa kasutusvõimaluste väljaselgitamisel keskendusid eksperimendid Rootsi Põllumajandusülikooli ja Eesti Maaülikooli, kuna siin on energiavõsa uuritud juba rohkem kui tosin aastat.